DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zapraszamy do przyłączenia się do akcji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

Data publikacji 08.10.2020

Wzorem lat ubiegłych w najbliższym czasie rozpoczną się działania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". To już piąta edycja przedsięwzięcia, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Poznańscy policjanci zachęcają stacje diagnostyczne do przyłączenia się do tegorocznej akcji.

Nie ma wątpliwości, że działające i prawidłowo ustawione oświetlenie w pojazdach ma niebagatelne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. Policjanci zachęcają do zainteresowania się stanem świateł w samochodach i do ich bezpłatnej regulacji w wybranych stacjach diagnostycznych.

Akcja "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" odbędzie się w okresie od 22 października do 15 grudnia 2020 r. Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy szybko zapada zmierzch. Dlatego, tak ważne jest, aby nasze pojazdy były prawidłowo i dobrze oświetlone. Często zdarza się tak, że nawet jeśli światła są sprawne, to nie są odpowiednio ustawione, przez co oślepiają innych kierowców. Aby pomóc właścicielom pojazdów wyeliminować wszystkie nieprawidłowości lub sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, zachęcamy stacje diagnostyczne z naszego rejonu do włączenia się do akcji.

Wszystkie stacje diagnostyczne, które wyrażają chęć bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia w pojazdach prosimy o kontakt telefoniczny z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod numerem tel 47 77 144 49.

Marta Mróz