Poznań – Zatrzymani za rozbój - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Zatrzymani za rozbój

Policjanci z Poznania zatrzymali dwie osoby, które dokonały rozboju na 83-letniej kobiecie. Starsza kobieta została poturbowana i okradziona. Dwa dni po zgłoszeniu sprawy, 45-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna byli w rękach funkcjonariuszy. Usłyszeli zarzuty rozboju. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna był poszukiwany.

11 maja br. do Komisariatu Policji Poznań Grunwald zgłosiła się 83-letnia mieszkanka Poznania. Poinformowała ona policjantów, że kilka godzin wcześniej została napadnięta przez dwie nieznane jej osoby – kobietę i mężczyznę. Zgłaszająca została poturbowana  i skradziono jej portfel, w którym miała pieniądze i dokumenty.

Seniorka z szczegółami opowiedziała funkcjonariuszom co się stało. Późnym popołudniem wracała z centrum miasta do domu. Na przystanku tramwajowym zauważyła parę, która się jej bacznie przyglądała. Poszkodowana jechała tramwajem kilka przystanków. Gdy wysiadła na ulicy, zauważyła że mężczyzna i kobieta, których zauważyła na przystanku też wysiedli i szli za nią ulicą.

Gdy 83-letnia seniorka wchodziła do klatki schodowej, podejrzana kobieta weszła za nią. Popchnęła ją, zaczęła ją szarpać i wyrwała jej torebkę. Wyciągnęła z niej portfel i spłoszona przez sąsiadów uciekła. Mężczyzna, który był z kobietą stał przy drzwiach i sprawdzał czy nikt nie idzie.

Gdy na pomoc kobiecie ruszył sąsiad, przestępcza para uciekła. Natychmiast poinformowano policję. Kobiecie udzielono pomocy. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju.

Zabezpieczony monitoring i bardzo dobry opis sprawców przez poszkodowaną, pozwolił funkcjonariuszom zatrzymać podejrzanych. Dwa dni później - w centrum Poznania, policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez policję.

 

 

Piotr Garstka