DZIAŁANIA POLICJI

KMP - Policjanci pomogli matce z małym dzieckiem

Data publikacji 07.02.2020

Sierż. szt. Jarosław Traczykowski i sierż. szt. Mateusz Maćkowiak – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dopiewie pomogli w szybkim i bezpiecznym dotarciu do najbliższej placówki medycznej matce i jej 10-miesięcznemu dziecku.

3 lutego br. przed godziną 16 policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie podczas patrolu miejscowości Sierosław zauważyli we wstecznym lusterku sygnały dawane długimi światłami przez pojazd, który jechał za nimi. Zatrzymali radiowóz i poszli sprawdzić, co było powodem takiego zachowania kierowcy.

Okazało się, że pojazdem kierowała kobieta, która wiozła do szpitala 10-miesięczne dziecko w poważnym stanie, ze względu na silną reakcję alergiczną. Policjanci sprawdzili stan zdrowia malucha. Niemowlę miało wyraźne problemy z oddychaniem. Natychmiast podjęli decyzję o przepilotowaniu, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności, matki i jej dziecka do najbliższego szpitala. Funkcjonariusze poprosili kobietę o monitorowanie stanu zdrowia dziecka i poinformowanie ich, gdyby potrzebna była resustytacja. Po bezpiecznym dotarciu na miejsce, matka razem z dzieckiem została przekazana pod opieką lekarzy.

Maciej Święcichowski