Poznań - Areszt za rozbój - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Areszt za rozbój

Policjanci z poznańskich Jeżyc zatrzymali 2 mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 64-letnim mieszkańcu Poznania. Bijąc go i szarpiąc, doprowadzili do stanu bezbronności i ukradli mu dwa telefony. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im 12 lat więzienia.

18 stycznia br. 64-letni mieszkaniec Poznania robił zakupy w jednym z marketów. Nie wiedział, że obserwuje go dwóch mężczyzn. Widzieli w sklepie, że senior płaci w sklepie gotówką. Zaplanowali, że okradną go spodziewając się łatwego dostępu do gotówki. Gdy starszy mężczyzna wyszedł ze sklepu został napadnięty przez 33-latka i jego 29-letniego kompana.

Mężczyźni widząc, że 64-latek nie ma znacznej gotówki ukradli mu dwa telefony, które miał przy sobie. Poszkodowany doznał ogólnych potłuczeń i otarć. Natychmiast też zgłosił sprawę na Komisariacie Policji Poznań Jeżyce.

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać, by zatrzymać sprawców. Zabezpieczono ślady. Policjanci szukali też świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring, który mógł coś wnieść do sprawy i ułatwić zatrzymania mężczyzn.

26 stycznia br. praca kryminalnych z Jeżyc przyniosła efekt. Na terenie Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli i okradli 64-latka. To 29-letni obywatel Mołdawii i 33-letni obywatel Rumunii. Usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju, za które grozi im 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie śledczym.

 

Piotr Garstka