Wilda - Policjanci zatrzymali włamywaczy - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Wilda - Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Poznań Wilda zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do odkurzaczy samochodowych. Zatrzymani działali na terenie Poznania od ponad miesiąca. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wildy przeszło miesiąc temu otrzymali kilkanaście zgłoszeń o włamaniach do odkurzaczy samochodowych na terenie działania komisariatu. Analizując dostępne informacje okazało się, że do podobnych zdarzeń dochodziło również w innych częściach miasta, a także w Luboniu.

Wydział Kryminalny z Wildy zaczął drobiazgowo sprawdzać dostępne monitoringi i gromadzić informacje na temat tych zdarzeń. W działaniach pomagali również policjanci z komisariatów na Nowym Mieście i Północy. Kryminalni ustalili, że za kradzieże z włamaniem odpowiedzialni są dwaj mężczyźni. Czasem działali wspólnie, jednak częściej przestępstwa popełniali indywidualnie. Żeby utrudnić rozpoznanie, jeden ze sprawców przyjeżdżał na miejsce włamań rowerem, dobrze zamaskowany.

Jednak to nie przeszkodziło policjantom z Wildy ostatecznie zidentyfikować i 12 grudnia br. zatrzymać obu włamywaczy. Ich łupem padało od kilkunastu do kilkuset złotych. Zatrzymani, mężczyźni w wieku 28 i 42 lat, usłyszeli łącznie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to kilka tysięcy złotych, ponieważ podczas włamań, dochodziło również do uszkodzeń samych odkurzaczy.

Maciej Święcichowski