DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 19.11.2019

Policjant z Poznania w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Na leśnym parkingu zauważył jak mężczyzna siedzący za kierownicą pije alkohol, a po chwili rusza. Został przez niego szybko zatrzymany. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań Wilda sierż. sztab. Bartosz Lewandowski 16 listopada br. w czasie wolnym przebywał akurat na terenie pow. czarnkowskiego. Wracając swoim samochodem do Poznania zatrzymał się na leśnym parkingu. W jednym z zaparkowanych samochodów zauważył kierowcę, który właśnie pił alkohol z butelki. Po chwili mężczyzna ruszył. Policjant od razu zareagował.

Po kilku próbach zablokował swoim samochodem pojazd z nietrzeźwym kierowcą, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Wezwał na miejsce patrol z Czarnkowa. Policjanci przebadali kierowcę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu wyszło na jaw, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został za to ukarany mandatem karnym. Natomiast przestępstwem z art. 178a kodeksu karnego zajmie się sąd, grozi za to do 2 lat więzienia.

Maciej Święcichowski