Poznań - Poznański policjant nagrodzony - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Poznański policjant nagrodzony

Data publikacji 30.10.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nagrodził sierż. Tomasza Droszcza – policjanta z Poznania, który podczas interwencji domowej, wykorzystując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, uratował życie mężczyźnie. Komendant podkreślił zaangażowanie i determinację funkcjonariusza, gratulując opanowania.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka 29 października br. nagrodził sierż. Tomasza Droszcza – policjanta Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu. Policjant w maju tego roku podczas interwencji domowej, pomógł mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Po wejściu do mieszkania zobaczył leżącego człowieka, z ranami ciętymi. Szybko udzielona pomoc przedmedyczna, zastosowanie opasek uciskowych wykonanych z ręczników, pozwoliły na zatamowanie krwawienia. W między czasie o całym zdarzeniu zostało powiadomione pogotowie ratunkowe, które po przyjeździe, przejęło poszkodowanego.

Policjanci przechodzą szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki temu mogą zdobytą wiedzę wykorzystywać w praktyce, podczas codziennej pracy.  

Maciej Święcichowski