Poznań – Akcja Znicz - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Akcja Znicz

Data publikacji 30.10.2019

Poznańscy policjanci mają za sobą już pierwsze dni działań w ramach akcji Znicz. Corocznie na poznańskie drogi, jak i w okolice cmentarzy kierowane są maksymalne siły policyjne celem poprawy bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie natężonego ruchu.

Dzień „Wszystkich Świętych” oraz okres poprzedzający charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu drogowego zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i w rejonie cmentarzy, co przekłada się na wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osobistego i zakłócenia płynności ruchu drogowego. Jest to okres podczas, którego wszyscy powinniśmy szczególnie zadbać o własne bezpieczeństwo.

Dla policji jest to czas prowadzenia zintensyfikowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa osobistego, dlatego dodatkowo prowadzone są różnego rodzaju działania profilaktyczne. W dniu 29 października br. funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto wraz ze Strażą Miejską Miasta Poznania w rejonie Cmentarza Komunalnego Miłostowo oraz w dniu 30 października policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne, podczas których zwracali uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Takie działania są również prowadzone w rejonie pozostałych cmentarzy w celu poprawy bezpieczeństwa. Podczas działań funkcjonariusze przekazują broszury informacyjne, będące zbiorem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

PAMIĘTAJMY przestrzegać podstawowe zasady:

  • bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi na zwiększone natężenie ruchu:

- zdejmij nogę z gazu

- korzystaj z pasów bezpieczeństwa

- zwracaj uwagę na zmiany w organizacji ruchu

- korzystaj z chodników, bądź wyznaczonych dróg dla pieszych

- noś elementy odblaskowe

  • bezpieczeństwa osobistego z uwagi na możliwość wykorzystania nieobecności w domu przez przestępców oraz zatłoczonych miejsc przez kieszonkowców:

- prawidłowo zabezpieczaj mienie, dom, czy mieszkanie na czas wyjazdu przed włamaniami

- nie pozostawiaj bez uwagi torebki/plecaka

- zwiększ uwagę na posiadane dokumenty, rzeczy wartościowe.

 

 

B. Przekota/ S.S-M.