"Policja - lubię to" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

"Policja - lubię to"

Data publikacji 23.10.2019

"Policja-lubię to!"- to projekt adresowany do uczniów szkół średnich, podczas którego młodzież ma możliwość bezpośredniego zapoznania się z codzienną pracą policjantów oraz dowiedzieć się co zrobić, aby wstąpić w szeregi Policji

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu 23 października 2019r. odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach projektu „Policja-lubię to!”.

W przedsięwzięciu wzięli udział Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu  z klas o profilu policyjnym.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali sprzęt, uzbrojenie oraz obowiązujące umundurowanie. Ponadto policjanci przeprowadzili warsztaty, w trakcie których uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjanta oraz co zrobić, aby wstąpić w szeregi Policji.

Podczas spotkania szczegółowo przedstawiono zasady rekrutacji do służby w Policji, wskazano jakie dokumenty należy złożyć, by spełnić kryteria doboru do służby w Policji oraz gdzie i kiedy należy je składać.

Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniach otrzymały materiały zawierające podsumowanie informacji omawianych podczas prezentacji.

Po części teoretycznej nastąpiła prezentacja praktyczna zawodu Policjanta z wykorzystaniem posiadanych sił i środków przygotowanych przez wyselekcjonowanych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu tj. pokaz specjalistycznej pracy z psem służbowym, prezentacja stanowisk kierowania KMP w Poznaniu, pokaz środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej, a także metod pracy wykorzystywanych w służbie technika kryminalistyki.

 

Adrian Umyszkiewicz