DZIAŁANIA POLICJI

„Kibicuj Bezpiecznie” w poznańskich szkołach

Data publikacji 23.10.2019

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz ze Strażą Miejską Miasta Poznania przeprowadzili zajęcia w ramach projektu „Kibicuj Bezpiecznie”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Poznaniu, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 6 oraz Szkoły nr 5 w Poznaniu mieli okazję poznać zasady kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz przekonać się na czym polega prawdziwe kibicowanie i jakie społeczne postawy są godne naśladowania.

Policjanci adresatom projektu przekazali wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa imprez masowych, zadań i obowiązków organizatorów i ich uczestników zarówno w kontekście obowiązujących przepisów prawnych jak i praktycznych rozwiązań stosowanych w trakcie rozgrywek piłkarskich. Dla wszystkich uczniów zostały przygotowane upominki, które przypominają o zasadzie „fair play”.

W grudniu dla uczniów została zaplanowania wizyta na Stadionie Poznań podczas której zapoznają się z zasadami funkcjonowania obiektu podczas meczu piłki nożnej, zadaniami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, z zasadami poruszania się po obiekcie sportowym w sytuacjach zagrożeń.

 

 

Adrian Umyszkiewicz