DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Defibrylator AED – urządzenie ratujące życie

Data publikacji 12.10.2019

W recepcji budynku Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga znajduje się automatyczny zewnętrzny defibrylator AED, czyli ogólnodostępne urządzenie ratujące życie osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Defibrylator, w który wyposażono recepcje budynku z pewnością wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób odwiedzających komendę.

W ramach doskonalenia zawodowego lokalnego ratownik medyczny z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadził szkolenie pracowników recepcji z zakresu podjęcia resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem defibrylatora AED u osób dorosłych i dzieci.

Defibrylator AED to urządzenie, które analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczne jest wykonanie defibrylacji przywracającej prawidłowy rytm serca

Nagłe zatrzymanie krążenia jest jedną z głównych przyczyn zgonów we współczesnym świecie. W przypadku zatrzymania krążenia podjęcie natychmiastowych działań jest bardzo istotnym elementem mającym wpływ na przeżycie osoby poszkodowanej. Dlatego tak ważne jest ułatwienie dostępu i szybkiego użycia defibrylatorów AED, które w znaczny sposób podnoszą szanse na przeżycie osoby, u której doszło do zatrzymania krążenia.

Na koniec zajęć pracownicy recepcji otrzymali zestaw pierwszej pomocy składający się z instrukcji wykonywania czynności resuscytacji krążeniowo – oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED oraz sprzętem ochrony osobistej.

Krzysztof Lis/PD

  • defibrylator
  • defibrylator