Poznań – Drzwi otwarte Komendy - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Drzwi otwarte Komendy

Data publikacji 27.07.2019

W dniu 27 lipca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się przedsięwzięcie pod nazwą „Drzwi Otwarte”. Na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji min. inscenizacja miejsca zdarzenia, najnowszy policyjny sprzęt, możliwość zobaczenia niedostępnego na co dzień dla mieszkańców Poznania i okolic centrum kierowania wraz z monitoringiem.

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się wydarzenie pod nazwą „Drzwi Otwarte”. Na zwiedzających przygotowano specjalne atrakcje. Każda osoba, która odwiedziła w tym dniu Komendę Miejską mogła wcielić się w rolę policjanta nadzorującego monitoring miejski lub technika kryminalistyki. Dla najmłodszych największą atrakcją był sprzęt w postaci quada patorlującego tereny rzeki Warta, motocykle oraz pojazdy wyposażone w viedeorejestratory wykorzystywane przez Wydział Ruchu Drogowego KMP.

Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji dla osób zainteresowanych przygotował stanowisko, przy którym każda osoba zainteresowana służbą w policji mogła zasięgnąć szczegółowych informacji w ramach projektu „Policja-lubię to”. „Drzwi Otwarte” to również możliwość zwrócenia uwagi na zagrożenia płynące z otoczenia. W ramach przedsięwzięcia zwracano szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych w tym dopalaczy w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, jak również z uwagi na pełnię wakacji funkcjonariusz Komisariatu Wodnego mówił o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Seniorom wizytującym Komendę Miejską Policji w Poznaniu przypomniano o właściwym zabezpieczaniu mieszkań i domów podczas wyjazdów do znajomych, czy na wakacje.

W przedsięwzięciu wzięły udział również osoby, które wsparły ideę pomocy małych pacjentów Szpitala im. K. Jonschera w Poznaniu podczas charytatywnej licytacji zorganizowanej w ramach „Festynu Niebiescy Dzieciom”. 

 

 

R.L.