DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zatrzymany włamywacz i odzyskane mienie

Data publikacji 08.07.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzewanego o liczne włamania do domów na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego. Zatrzymany decyzją sądu trafił do aresztu. Odpowie za kradzieże z włamaniem. Policjanci prowadzący sprawę zabezpieczyli duże ilości skradzionego mienia. Proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą być poszkodowane w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny.

Sprawą włamań do domów jednorodzinnych na terenie Poznania i Powiatu Poznańskiego, policjanci zajmowali się od kilkunastu miesięcy. Dochodzenie było trudne i wymagające analizowania wielu śladów i tropów. Jednak determinacja Policji i Prokuratury opłacała się i w maja br. funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamania.

Zatrzymanemu przedstawiono 37 zarzutów kradzieży z włamaniem. Suma strat jakie powstały
na skutek jego przestępczego procederu to kilkaset tysięcy złotych. Z okradanych domów ginęły pieniądze, biżuteria i inne drogocenne przedmioty.

Mężczyzna, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Odpowie za popełnione przestępstwa.
Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas zatrzymania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli bardzo dużą ilość przedmiotów, które mogą pochodzić z przestępstwa. Część z odzyskanych rzeczy publikujemy na oficjalnym profilu Wielkopolskiej Policji na Facebooku https://www.facebook.com/pg/Wielkopolska-Policja-490196604470342/photos/?tab=album&album_id=1298032563686738 .

Ktokolwiek rozpoznaje na zdjęciach swoje osobiste rzeczy, bądź jest ofiarą włamywacza do domu i utracił jakiekolwiek mienie, bardzo prosimy o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na ul. Szylinga 2. Policjanci mają do wglądu znacznie więcej rzeczy jakie odzyskali podczas zatrzymania mężczyzny. 

 

 

Piotr Garstka

  • 1