DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Pędził przez Poznań 164 km/h, a teraz poniesie konsekwencje

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Poznania zatrzymali kierowcę, który pędził ulicami miasta przekraczając prędkość o ponad 100 km/h. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i teraz za swoją niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem.

Ulica Bukowska jest jedną z głównych ulic Poznania i jest na niej bardzo duży ruch, bez względu na porę dnia. 3 czerwca wieczorem, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolował właśnie tą drogę pod kątem prędkości z jaką poruszają się kierowcy pojazdów.

W pewnym momencie policjanci zauważyli nadjeżdżający z dużą prędkością samochód. Gdy przystąpili do mierzenia prędkości, kierowca zwolnił i jechał prawidłowo. Jednak gdy tylko minął stojący przy krawędzi jezdni patrol, gwałtownie przyspieszył zwiększając obroty silnika.

Funkcjonariusze natychmiast zmierzyli prędkość samochodu po raz kolejny - tym razem oddalającego się pojazdu. Jego szybkość gwałtownie wzrastała. Na ograniczeniu do 60 km/h, kierowca rozpędził auto do prędkości 164 km/h. Policjanci natychmiast ruszyli na samochodem i już za chwilę zatrzymali pojazd.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę i znaczne przekroczenie prędkości odpowie przed sądem.

 

 

Piotr Garstka