DZIAŁANIA POLICJI

KMP – Zmiany w kierownictwie poznańskiej Policji

Data publikacji 03.06.2019

W siedzibie poznańskich policjantów odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kom. Leszek Steinitz został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Rozkaz personalny wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

3 czerwca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której szef wielkopolskich policjantów insp. Piotr Mąka wręczył rozkaz powołania na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu kom. Leszkowi Steinitzowi. Nowy wiceszef poznańskich policjantów pełnił obowiązki na tym stanowisku od 20 marca br.

Komendant Mąka gratulując awansu wyraził przekonanie, że nowy wiceszef poznańskich policjantów doskonale sprawdzi się w swojej roli. Wskazał na fakt, iż komisarz Leszek Steinitz jest doświadczonym policjantem bardzo dobrze znającym specyfikę tak dużej jednostki jaką jest Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Do gratulacji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu dołączyli uczestniczący w zbiórce jego zastępcy – insp. Roman Kuster oraz insp. Rafał Pawłowski, a także gospodarz dzisiejszej uroczystości - Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk wraz z zastępcą kom. Piotrem Gruszką oraz kadrą kierowniczą KMP w Poznaniu i podległych komisariatów.

Podczas uroczystości władze samorządowe reprezentował Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Poznańskiego Pan Paweł Kurosz.

Dodatkowo podczas tej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu insp. Robertem Kasprzykiem wręczyli rozkazy personalne mianowania oraz powołania na wyższe stanowiska służbowe niżej wymienionym policjantom:

- podkom. Paweł Ratajczak - na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Poznań – Północ

- podkom. Norbert Woźniak – na stanowisko Zastępy Komendanta Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto

- kom. Andrzej Podobiński – na stanowisko Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu

- asp. sztab. Monika Tol-Owczarczak – na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald

- asp. sztab. Krzysztof Blaszka – na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu

- kom. Marcin Szymczak – na stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce

Komendant Kasprzyk w imieniu własnym i kadry kierowniczej poznańskiej Policji podziękował awansowanym za dotychczasową współpracę, pogratulował awansów i wyraził przekonanie, że nowo powołani komendanci i naczelnicy, jako doświadczeni funkcjonariusze z sukcesami będą realizować zadania służbowe na nowych stanowiskach.

Iwona Liszczyńska

 

 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z kadrą kierowniczą KMP w Poznaniu
 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręcza rozkaz kom. Leszkowi Steinitzowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręcza rozkaz policjantowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręcza rozkaz policjantowi
 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wręcza rozkaz policjantce
 • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z insp. Robertem Kasprzykiem oraz kom. Leszkiem Steinitzem
 • Policjanci i policjantki podczas uroczystej zbiórki
 • Policjanci i policjantki podczas uroczystej zbiórki
 • Policjanci i policjantki podczas uroczystej zbiórki
 • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu kom. Leszek Steinitz
 • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu kom. Leszek Steinitz