Poznań - XX Festyn "Dzieci-dzieciom" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - XX Festyn "Dzieci-dzieciom"

Data publikacji 01.06.2019

31 maja br. na terenie obiektu sportowego AWF w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi odbył się XX Międzynarodowy Festyn Integracyjny "Dzieci-Dzieciom" z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Organizatorami festynu integracyjnego "Dzieci-Dzieciom" byli: Konsul Honorowy Republiki Czeskiej oraz Fundacja Renaty Mataczyńskiej, Konsul Honorowy Republiki Austrii oraz Fundacja Izabeli Kwiatkowskiej "Światełko w tunelu". Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, któremu przyświecała idea integracji dzieci poszkodowanych przez los, niepełnosprawnych z poznańskich i wielkopolskich szkół specjalnych oraz ośrodków pomocy społecznej. W festynie udział wzięły również dzieci z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji.

Podczas festynu nie zabrakło również policjantów, którzy przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i ich opiekunów. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach oraz podczas rozwiązywania rebusów i zagadek na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym. 

Ponadto dzieci zaprzyjaźniły się z Pyrkiem - Maskotką Wielkopolskiej Policji oraz pieskami, które pomagają w codziennej służbie policjantom.

Wszystkim milusińskim z okazji Dnia Dziecka życzymy samych uśmiechów na twarzy!

M. Tamborska