Poznań - Policjanci na festynach - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Policjanci na festynach

Data publikacji 15.05.2019

11 maja 2019 r. w Poznaniu przy ul. Wyspiańskiego 27 na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Poznaniu oraz funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu wzięli udział w II Festynie Bezpieczeństwa.

Na miejscu policjanci przeprowadzili pokaz sprzętu uzbrojenia Policji, mobilnego komisariatu oraz codziennego wyposażenia policjanta do służby.

Ponadto funkcjonariusze zachęcali i promowali zawód policjanta przedstawiając podstawowe zasady rekrutacji.

Natomiast 12 maja br. policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KMP w Poznaniu wzięli również udział w festynie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Podczas festynu promowali zawód policjanta oraz informowali o sposobach postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Ponadto funkcjonariusze uczestnikom festynów przedstawiali programy profilaktyczne m.in. cyberprzestępczości, dopalaczy oraz bezpieczeństwa seniorów realizowane przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Laura Malicka/MT