Poznań - "Motocykle - rozpoczęcie sezonu" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - "Motocykle - rozpoczęcie sezonu"

Data publikacji 09.04.2019

6 kwietnia 2019 roku Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. „Motocykle – rozpoczęcie sezonu”.

W minioną sobotę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli w zabezpieczeniu parady motocyklowej organizowanej w związku z oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Podczas służby uwaga funkcjonariuszy skupiła się głównie na kierujących jednośladami.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym głównie przez egzekwowanie od kierujących prawidłowego stanu technicznego pojazdów którymi się poruszają, kontrola prędkości i trzeźwości. Szczegółową kontrolą objęto również kwestię posiadania uprawnień do kierowania, oraz sposób przewożenia pasażerów.

Podczas działań skontrolowano 101 kierujących motocyklami, za ujawnione wykroczenia  zastosowano środki przewidziane prawem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, podczas wzmożonej obecności jednośladów na drogach, funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania prewencyjno-kontrolne.

Mariusz Samul./MT