DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania prewencyjno-kontrolne "Czas pracy"

Data publikacji 09.04.2019

4 kwietnia 2019 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podczas transportu osób i rzeczy pod nazwą „Czas pracy”.

„Czas pracy” – to działania prewencyjno-kontrolne prowadzone cyklicznie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu na drogach miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym głównie przez egzekwowanie od kierujących, prawidłowego stanu technicznego pojazdów którymi się poruszają oraz eliminowanie nieprawidłowości dotyczących transportu drogowego osób i rzeczy.

Podczas działań kontroli poddano łącznie 168 dni czasu pracy, skontrolowano 12 kierujących pojazdami ciężarowymi oraz ujawniono 5 nieprawidłowości, za które zastosowano środki przewidziane prawem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym zostały już zaplanowane kolejne działania, które prowadzone będą na Autostradzie A2 oraz drogach krajowych i wojewódzkich znajdujących się na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

Funkcjonariusze apelują do kierowców oraz organizujących transport o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Mariusz Samul/MT