Poznań - Finały turniejów w ruchu drogowym - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Finały turniejów w ruchu drogowym

Data publikacji 06.04.2019

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od początku kwietnia br. uczestniczyli w finale miejskim oraz powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych.

2 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie ul. Obornicka 1 odbył się Finał Powiatu Poznańskiego i Miasta Poznania Ogólnopolskiego Motoryzacyjnego Turnieju Młodzieżowego dla szkół ponadgimnazjalnych.

4 kwietnia 2019 roku w szkole Podstawowej nr 15 na os. Jana III Sobieskiego 105 w Poznaniu odbył się Finał Miejski Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych.

Celem rozgrywek było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach:

Dla szkół podstawowych: test wiedzy o ruchu drogowym, jazda rowerem po torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy,  jazda rowerem po miasteczku rowerowym.

Dla szkół ponadgimnazjalnych: test wiedzy o ruchu drogowym oraz test z historii motoryzacji, jazda motorem po torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy, obsługa codzienna pojazdu z ustaleniem usterek w pojeździe, test Stewarta polegający na przejechaniu specjalnie wyznaczonej trasy pojazdem wyposażonym w nieruchomy talerz i umieszczoną w nim piłeczką tak, aby nie wypadła z talerza.

W turnieju udział wzięło sześć reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych oraz dziewięć ze szkół podstawowych miasta Poznania i powiatu poznańskiego.                   

Oto lista nagrodzonych szkół:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu

 

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 69 w Poznaniu

3 miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Poznaniu

 

1 miejsce Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Poznaniu

2 miejsce Technikum Agrobiznesu w Poznaniu

3 miejsce Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Poznaniu.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Aleksandra Tomczyk/MT