DZIAŁANIA POLICJI

Grunwald – Policjanci zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie ciała seniorki

Data publikacji 04.04.2019

Kryminalni z Grunwaldu zatrzymali 37-latka podejrzanego o popchnięcie starszej pani wchodzącej do tramwaju na przystanku Głogowska-Hetmańska w Poznaniu. Seniorka upadła i doznała poważnych obrażeń ciała. Sąd przychylił się już do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia ciała 89-latki wchodzącej do tramwaju. Do zdarzenia doszło 25 marca br. na przystanku tramwajowym Głogowska-Hetmańska w Poznaniu. Wówczas sprawca, wchodząc do tramwaju za starszą panią, popchnął ją, wskutek czego doszło do poważnego uszkodzenia jej ciała. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Trzy dni później, 28 marca br., policjanci w wyniku poczynionych ustaleń zatrzymali podejrzanego mężczyznę na ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. To znany policjantom 37-latek, na co dzień przebywający w Poznaniu. 

Sąd przychylił się już do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo uszkodzenia ciała seniorki grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi jednak na chuligański charakter czynu sąd może orzec surowszą karę niż ta przewidziana w kodeksie.

 

Dominika Pupkowska-Bral