Poznań - Narkotyki i dopalacze zabijają - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Narkotyki i dopalacze zabijają

Data publikacji 04.04.2019

3 kwietnia br. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z Komisariatem Poznań Wilda oraz Poznańską Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza rozpoczął kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

3 kwietnia 2019 r. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z Poznańską Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną II Stopnia w Poznaniu rozpoczęli ogólnopolska kampanię edukacyjno-profilaktyczną pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają". W dniu inauguracji odbył się pokaz spotu filmowego dotyczący szkodliowości działania środków odurzających. Inaugurację prezentacji spotu opracowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poprzedził występ zespołu „Big Band” pod batutą Pana prof. Mariusza Pikulskiego.

Kampania Narkotyki i dopalacze zabijają będzie realizowana na terenie miasta Poznania jak również powiatu poznańskiego i skupi się w szczególności na przekazywaniu informacji młodzieży na temat ryzyka jakie pociąga za sobą zażywanie środków psychoaktywnych w tym dopalaczy.

Na specjalne zaproszenie Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu udział w wydarzeniu wziął ekspert z dziedziny leczenia zatruć środkami psychoaktywnymi Pan dr Eryk Matuszkiewicz z Oddziału Toksykologii Szpitala im Franciszka Raszei w Poznaniu. 

Młodzież licealna uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym, w którym padały pytania dot. działania dopalaczy, ich destrukcyjnego charakteru, odpowiedzialności prawnej i moralnej. Młodzież podzieliła się również refleksjami na temat zaprezentowanego spotu.    

Rafał Lipczewski/MT

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...