DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Przekroczenia prędkości na remontowanej obwodnicy autostradowej - video

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu bacznie monitorują sytuację na remontowanym odcinku A2. Nie chodzi tu tylko o utrudnienia w ruchu, ale również o zagrażających bezpieczeństwu kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość. Przypominamy, że w czasie robót drogowych obowiązuje oznakowanie tymczasowe, a w tym konkretnym przypadku ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 70 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu codziennie patrolują tzw. miejski odcinek autostrady A2. Wzmożone kontrole mają związek z rozpoczętym w marcu br. remontem autostradowej obwodnicy Poznania. Do połowy 2020 roku, na liczącym 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny, wybudowany zostanie trzeci pas ruchu w każdym kierunku. Na remontowanym odcinku A2 obowiązuje oznakowanie tymczasowe, sygnalizujące m.in. zwężenie pasów ruchu i ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 70 km/h.

Pomimo remontów i utrudnień w ruchu, wielu kierowców nie zwraca uwagi na tymczasowe znaki drogowe. Nadmierna prędkość to najczęściej popełniane wykroczenie i główna przyczyna wypadków samochodowych. Tylko 22 marca br. policjanci z poznańskiej drogówki, jadąc nieoznakowanym radiowozem, zarejestrowali wideorejestratorem kilku kierowców przekraczających dopuszczalne prędkości. Na drodze z ograniczeniem do 70 km/h, m.in. kierowca osobowego audi jechał z prędkością 111 km/h, a kierowca toyoty 112 km/h. Oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł i 8 punktów karnych.

Dominika Pupkowska-Bral

 

Ładowanie odtwarzacza...