DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w 3 godziny sprawdzili trzeźwość 1344 kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili działania na autostradzie A2. Celem akcji było wyeliminowanie kierowców, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na wyznaczonym odcinku autostrady ustawili posterunek kontrolny. Podobne działania zorganizowali policjanci z Łodzi i Gorzowa Wlkp. Tylko poznańscy policjanci wykonali 1344 szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie.

Dzisiejszy poranek na autostradzie A2 był bardzo intensywny dla wielkopolskich policjantów. Utworzyli oni 8 posterunków na wielkopolskim odcinku drogi i kontrolowali oni kierowców podróżujących autostradą. Akcja miała na celu przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, którzy są śmiertelnym zagrożeniem na drogach.

W całej Wielkopolsce policjanci wykonali 3327 szybkich testów na obecność alkoholu. Okazało się, że 7 kierowców wsiadło za kierownice mając w organizmie alkohol. Mundurowi zatrzymali też 7 praw jazdy i 1 dowód rejestracyjny. Podczas akcji, 7 kierowców zostało ukaranych mandatami, a ponadto policjanci skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Poznania wykonali 1344 szybkich testów. 5 kierowców - skontrolowanych przez poznańską drogówkę, jechało pojazdem mając w organizmie alkohol. Wśród nich był jeden kierowca samochodu ciężarowego. 

Działania trwały od godziny 7 do 10. Policjanci zapewniają, że takie akcje będą na pewno kontynuowane.

 

 

Piotr Garstka