DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Dzień Babci i Dziadka w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu

Data publikacji 01.02.2019

W ramach obchodów dnia Babci i Dziadka Komenda Miejska Policji w Poznaniu zorganizowała spotkanie dla seniorów. Podczas spotkania zaproszeni goście usłyszeli o najważniejszych aspektach senioralnego życia w Poznaniu.

30 stycznia br. policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zaprosili seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wśród prelegentów byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych, którzy przeprowadzili prelekcje dla przybyłych gości.

Podczas spotkania goście dowiedzieli się, jak bezpiecznie przemieszczać się oraz czy i jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, jak również w aglomeracji miejskiej. Ponadto zaproszeni prelegenci podkreślali, że zarówno Policja jak i Wydziały Urzędu Miasta Poznania nieustannie dążą do podniesienia bezpieczeństwa i jakości życia poznańskim seniorom. Dużo uwagi poświęcono również na przygotowanie seniorów na wypadek niezapowiedzianego telefonu, gdzie po drugiej stronie słuchawki znajduje się potencjalny oszust przedstawiający się za policjanta CBŚ lub inkasenta. Seniorzy również ucieszyli się z wizyty przedstawiciela Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, który w swoim wystąpieniu omówił gdzie i w jaki sposób korzystać z weekendowej i świątecznej pomocy medycznej.

Na uczestników spotkania czekał drobny poczęstunek, a każdy z seniorów otrzymał na zakończenie upominki przygotowane przez wszystkie instytucje biorące udział w spotkaniu.      

Rafał Lipczewski/MT