DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Dzielnicowy po zakończonej służbie złapał złodzieja

Jadąc pociągiem do domu, policjant z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymał 39-letniego mężczyznę. St. sierż. Damian Nowakowski zareagował, widząc jak jego współpasażer odczepia klipsy zabezpieczające z rzeczy, które ukradł z centrum handlowego. Natychmiast ujął mężczyznę i przekazał go policjantom pełniącym służbę.

22 stycznia br. st. sierż. Damian Nowakowski wracał po służbie do domu. Jak zawsze, jechał pociągiem w stronę Wrześni. Gdy siedział w pociągu i czekał na odjazd, dosiadł się do niego mężczyzna. Razem rozpoczęli podróż. Po pewnym czasie współpasażer policjanta zaczął wyciągać z torby różne rzeczy. Były to markowe ciuchy – koszulki, spodnie i czapka. W obecności funkcjonariusza, zaczął odrywać klipsy zabezpieczające, które znajdowały się na rzeczach.

Gdy zobaczył to st. sierż. Damian Nowakowski natychmiast zareagował. Zatrzymał mężczyznę i natychmiast powiadomił o tym Policję. Na dworzec we Wrześni przyjechał patrol policji, który przejął 39-latka i przewiózł na komisariat. Zatrzymany sam oddał skradzione rzeczy policjantom, tłumacząc że ukradł je w centrum handlowym w Poznaniu. Odpowie za kradzież. Grozi mu 5 lat więzienia.

St. sierż. Damian Nowakowski pracuje w poznańskiej policji od kilku lat. Jest dzielnicowym, który swoją prace wykonuje sumienie i z pełnym zaangażowaniem. Swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą.

 

 

Piotr Garstka