DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 10.01.2019

Okres zimowy i niekorzystne warunki na drogach takie, jak mgła, śnieg, czy marznący deszcz mogą powodować wzrost liczby zdarzeń drogowych zwłaszcza z udziałem pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania profilaktyczne. Ostrzegali o zagrożeniach, informowali o zasadach bezpieczeństwa i wręczali elementy odblaskowe. Akcja została przeprowadzona na terenie powiatu poznańskiego.

Gorsza widoczność na drodze, zły stan nawierzchni jezdni i inne czynniki związane z zimową porą roku mogą powodować więcej zagrożeń dla niechronionych uczestników ruchu. Aby zapobiec niebezpiecznym wydarzeniom z udziałem pieszych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili  akcję profilaktyczną na terenie powiatu poznańskiego. W trakcie działań mundurowi informowali przechodniów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wręczali elementy odblaskowe.

W rozmowach z pieszymi mundurowi przypominali, że poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym pieszy jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Po raz kolejny, policjanci z drogówki uświadamiali pieszych, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypominali, że mały odblask w formie opaski, breloczka, czy naklejki  widoczny z dużo większej odległości przez kierującego pojazdem może uratować jego życie.

Aleksandra Tomczyk/MM