DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zatrzymany za przestępstwo w recydywie

Data publikacji 05.12.2018

Trzymiesięcznym aresztem dla złodzieja zakończyła się sprawa kradzieży drobnego sprzętu elektronicznego z jednego ze sklepów w rejonie Starego Miasta. Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwie pary słuchawek, a następnie przewrócił ochroniarza i uciekł ze sklepu. Jak się okazało, 24-latek już wcześniej był notowany za liczne przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

13 listopada br. policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o tym, że pracownicy ochrony jednego z centrów handlowych na Starym Mieście ujęli sprawcę kradzieży. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia.

Jak się okazało 24-latek ukradł dwie pary słuchawek o łącznej wartości blisko kilkuset złotych i uciekł ze sklepu. Pracownik ochrony widząc całe zdarzenie pobiegł za sprawcą, który zaczął go szarpać. Mężczyzna został złapany przez pracowników ochrony obiektu i zatrzymany przez policjantów. Po przejrzeniu jego bagażu okazało się, że poznaniak ma przy sobie jeszcze dwie paczki klocków dla dzieci, które ukradł chwilę wcześniej z innego sklepu na terenie galerii.

24-latek już wcześniej był notowany za liczne kradzieże. Teraz dopuścił się przestępstwa w recydywie. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Marta Mróz