DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Miał dwa promile alkoholu i przewoził pasażera - stracił prawo jazdy

Data publikacji 25.10.2018

W minioną sobotę poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem mając blisko dwa promile alkoholu. Jak się okazało, dodatkowo świadczył usługi transportu samochodowego i jechał z pasażerem. Teraz stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, każdego dnia pełnią służbę na drogach, dbając o to, aby było bezpiecznie. Podejmują działania, aby wyeliminować negatywne zachowania kierowców. Tym razem, brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 38-latek, który jechał z pasażerem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Wydarzenie miało miejsce 20 października br. Policjanci z poznańskiej drogówki na skrzyżowaniu ulic Rybaki, a Krakowska  zauważyli kierowcę, który podejrzanie się zachowywał. W związku z tym, policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Mazda do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol i przeprowadzili badanie. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko dwa promile alkoholu.

Dodatkowo ku zaskoczeniu mundurowych, okazało się, że poznaniak świadczy usługi transportu samochodowego i przewozi ze sobą pasażera, którego dodatkowo naraził na niebezpieczeństwo.

Mundurowi natychmiast zakazali mężczyźnie dalszej jazdy oraz zatrzymali jego uprawnienia do kierowania.

Teraz 38-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.          

Marta Mróz/IL