Poznań - Piknik z okazji "Pożegnania Lata" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Piknik z okazji "Pożegnania Lata"

Data publikacji 13.09.2018

Poznańscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Fundację Olandia „Pożegnanie Lata”. Przedsięwzięcie odbyło się 8 września br. w Suchym Lesie, a głównym celem imprezy było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich jej uczestników, czyli edukacja przez zabawę.

8 września br. w Suchym Lesie policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli w pikniku rodzinnym "Pożegnanie Lata" zorganizowanym przez Fundację Olandia. Na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym goście pikniku mogli zobaczyć sprzęt, jakim dysponuje poznańska Policja, a w tym specjalistyczny radiowóz marki VW Multivan wykorzystywany przy zabezpieczeniach imprez masowych.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano specjalne stoisko z grą edukacyjną, gdzie pod okiem funkcjonariuszy dzieci mogły poprzez zabawę poznawać znaki drogowe oraz nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego. Dla uczestników zabaw przygotowane zostały drobne upominki profilaktyczne przekazane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się również czapki policyjne z różnych krajów, które zostały specjalnie przygotowane na tę okazję. Dorośli uczestnicy pikniku mogli skorzystać z alko i narkogogli oraz zobaczyć co dzieje się z organizmem człowieka w stanie nietrzeźwości lub po  spożyciu środków odurzających. W trakcie trwania imprezy policjanci z  Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu  udzielali informacji na temat prowadzonych działań prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa seniorów, postępowania z młodzieżą w sytuacji zagrożenia, jak również odpowiadali na pytania osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji.

Rafał Lipczewski/MM