DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczyli w pikniku integracyjnym zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników mundurowi informowali, jak nie dać się okraść kieszonkowcom oraz oszustom, którzy pukają do drzwi naszych mieszkań.

7 września br. w miejscowości Lisówki policjanci z  Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej  Policji w Poznaniu uczestniczyli w pikniku integracyjnym z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Na specjalnie przygotowanym stoisku prewencyjnym goście pikniku mogli zapoznać się z działaniami poznańskiej Policji. W trakcie wydarzenia funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na podniesienie poziomu bezpieczeństwa  seniorów. Dlatego podczas prelekcji poświęconej tematom oszustw na legendę policjanci  podkreślali w jaki sposób można ustrzec się przed działaniem osób podających się za wnuczka, policjanta czy akwizytora.

Dodatkowo mundurowi wskazali jakie metody aktualnie są stosowane przez oszustów. Policjanci wielokrotnie podkreślali, że wielkopolscy seniorzy są bardzo ważni dla społeczeństwa, a działania Policji prowadzone są po to, aby zagwarantować im bezpieczeństwo.

Podczas imprezy policyjne stoisko prewencyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku. Seniorzy mieli bardzo wiele pytań dotyczących różnych dziedzin życia, na które funkcjonariusze chętnie odpowiadali i służyli pomocą.    

Rafał Lipczewski/MM