KP Grunwald - Policjanci z wizytą u seniorów - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

KP Grunwald - Policjanci z wizytą u seniorów

Data publikacji 11.09.2018

Poznańscy policjanci spotkali się z seniorami w Oddziale Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi informowali uczestników na temat metod działania oszustów w szczególności „na policjanta” oraz „na wnuczka”, a także zachowania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

7 września br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej spotkali się z seniorami w Oddziale Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu. Głównym celem ich wizyty było przekazanie zgromadzonym istotnych informacji na temat bezpieczeństwa, a w tym m.in. osobistego, w środkach komunikacji publicznej, czy też ochrony mienia.

Mundurowi apelowali do seniorów, aby nie dali się oszukać. Zaznaczyli, że każdą informację na temat rzekomego wypadku osoby bliskiej lub też zagrożenia ich środków pieniężnych na rachunkach bankowych należy zweryfikować u innego członka rodziny. Ostrzegali seniorów, że każdy kto dzwoni na telefon stacjonarny, podaje się za policjanta i prosi o pieniądze, to oszust. W takim przypadku należy natychmiast odłożyć słuchawkę i zgłosić takie zdarzenie pod numer alarmowy  997 lub 112.

Podczas spotkania funkcjonariusze przy wykorzystaniu materiałów multimedialnych, omówili również zagadnienia związane z bezpieczeństwem i ochroną mienia. Wspomnieli, jak nie stać się ofiarą złodzieja kieszonkowego oraz jak prawidłowo zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed kradzieżą z włamaniem. Ważnym elementem całego spotkania było również przekazanie przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej teorii połączonej z praktyką w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie spotkania mundurowi wręczyli seniorom odblaski, materiały profilaktyczne oraz przypomnieli, że mogą korzystać z dostępnych, darmowych aplikacji takich, jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Mariusz Fabisiak/MM