DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci dbali o bezpieczeństwo w pierwszym dniu szkoły

Data publikacji 04.09.2018

Od 1 września na drogach całego kraju trwały wzmożone działania Policji, które związane były z powrotami wielu osób z wakacji. Ostatnie dni beztroskiego wypoczynku dla wielu oznaczały długą podróż do domu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu dbali o to, aby trasa powrotu przebiegła bez żadnych nieprzyjemności, a powrót do szkoły dzieci i młodzieży był bezpieczny.

W okresie od 31 sierpnia do 2 września br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzili działania kontrolno – prewencyjne „Bezpieczny Weekend - Ostatni Weekend Wakacji”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach, aby każdy urlopowicz, mógł bezpiecznie dotrzeć do domu.  Mundurowi kontrolowali najbardziej zagrożone ciągi komunikacyjne miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Ich działania polegały głównie na  utrzymaniu płynności przejazdu na drogach oraz respektowaniu przepisów ruchu drogowego przez kierujących. 

Zakończenie wakacji oznacza powrót do szkoły i rozpoczęcie okresu wytężonej nauki, a dla policjantów czasu przeprowadzania wzmożonych działań w których priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich uczniów.  Dlatego też i w tym dniu nie zabrakło na drogach mundurowych, którzy bacznie przyglądali się osobom, które podążały na rozpoczęcie roku szkolnego.

Od 3 września br. policjanci z poznańskiej drogówki prowadzą działania ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Nierzadko w tym czasie dochodzi do zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego zwłaszcza w rejonie placówek oświatowych. Dlatego właśnie w tych miejscach funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu byli najbardziej widoczni.

W rejonach szkół szczególną uwagę zwracali na kierujących i pieszych uczestników ruchu drogowego nie stosujących się do obowiązujących przepisów. Informowali również rodziców, aby pamiętali o tym, że dzieci powinny być widoczne na drodze. Dlatego tak ważnym jest, aby wyposażyć je w elementy odblaskowe. Mały odblask widoczny z dużo większej odległości przez kierującego pojazdem może uratować życie.

Marta Mróz