DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów i zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu każdego dnia pełnią służbę na drogach i dbają o bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników. 29 sierpnia br. na terenie miasta i powiatu poznańskiego przeprowadzili działania „Techniczna środa”. Głównym celem akcji było sprawdzenie, czy pojazdy którymi poruszają się ich użytkownicy są w należytym stanie technicznym. Akcja zakończyła się zatrzymaniem 36 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z poznańskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na poznańskich drogach. Tym razem swoją uwagę skierowali głównie na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, które poruszają się po drogach.

Podczas prowadzonych działań mundurowi kontrolowali  zużycie bieżnika opon w pojeździe, sprawność hamulca awaryjno – postojowego oraz świateł, stan szyb pojazdu oraz poziom emitowanego hałasu.  Policjanci skontrolowali również wyciek płynów eksploatacyjnych w pojeździe, obowiązkowe wyposażenie jakim jest trójkąt i gaśnica, sprawność sygnału dźwiękowego, wycieraczek oraz zgodność naklejki homologacyjnej z tablicą rejestracyjną.

W trakcie akcji funkcjonariusze Wydziału  Ruchu Drogowego zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Podczas akcji mundurowi przypominali kierującym, że dbanie o pojazd, którym się poruszają ma istotne znaczenie i duży wpływ na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników dróg.

Marta Mróz