DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Jechał bez uprawnień, niesprawnym motocyklem

Policjanci z poznańskiej drogówki w okresie letnim przypominają kierowcom jednośladów o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa na drogach. Zdarzają się jednak przypadki w których kierowcy lekceważą bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu i bez wymaganych dokumentów oraz kierując niesprawnym sprzętem wyruszają w podróż. Przykładem takiego nieodpowiedzialnego zachowania jest kierowca motocykla, który jechał bez uprawnień, dokumentów oraz kierował pojazdem, który był niesprawny technicznie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, każdego dnia pełnią służbę na drogach, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich jej uczestników. Zwracają uwagę na zachowania kierowców, które są niezgodne z prawem lub stwarzają zagrożenie dla innych. Brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością wykazał się 23-latek ze Swarzędza.

29 sierpnia br. na skrzyżowaniu ul. Aleje Solidarności, a Mieszka I uwagę policjantów zwrócił kierowca jednośladu, który jechał z bardzo dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie na drodze. W związku z tym policjanci zatrzymali go do kontroli. W trakcie interwencji zaczęło pojawiać się coraz więcej wątpliwości.

Jak się okazało, mężczyzna miał czynny zakaz kierowania pojazdami kategorii B, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Pojazd którym się poruszał był niesprawny technicznie. Między innymi miał niesprawne kierunkowskazy tylne, brak przednich, nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika i brak przedniego reflektora. Dodatkowo nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia.

Teraz odpowie przed sądem za szereg czynów, które popełnił.        

Aleksandra Tomczyk/Marta Mróz