DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Policjanci zabezpieczali III Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland

Data publikacji 08.08.2018

W miniony weekend na terenie poznańskiej Malty odbył się III Międzynarodowy Zlot Cabrio Poland, któremu przyświecała idea “Wiele marek – jedna pasja”, gdzie oprócz miłośników samochodów bez dachu pojawili się również policjanci z poznańskiej drogówki. Przypominali oni uczestnikom wydarzenia o zachowaniu bezpieczeństwa na drogach, aby każdy mógł w pełni korzystać z okresu wakacyjnego.

4 i 5 sierpnia br. na terenie polany piknikowej nad Maltą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto uczestniczyli w III Międzynarodowym Zlocie Cabrio Poland.  W trakcie trwania imprezy przypominali miłośnikom czterech kółek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegali o konsekwencjach niestosowania się do obowiązujących przepisów, niezapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci bez fotelików samochodowych oraz wsiadaniu za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Na odwiedzających oprócz porad prewencyjnych czekały liczne atrakcje przygotowane przez mundurowych. Każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z alkogogli lub narkogogli, aby uświadomić sobie do jakich negatywnych sytuacji może dojść, gdy usiądziemy za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zaprezentowany sprzęt policyjny, radiowóz oraz motocykle, który wywoływał uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników, od razy gdy mięli możliwość usiąść za “kółkiem”. W trakcie trwania imprezy policjanci przekazali odwiedzającym elementy odblaskowe oraz materiały prewencyjne, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Takie wydarzenie nad Maltą było również dobrą okazją, aby przypomnieć wszystkim o zasadach korzystania z akwenów wodnych, podczas letniego wypoczynku na plażach.

Zwieńczeniem dnia był wspólny przejazd uczestników imprezy ulicami miasta Poznania, który odbył się pod czujnym okiem policjantów z poznańskiej drogówki. To oni bezpiecznie prowadzili paradę pojazdów, usprawniali przejazd samochodów oraz kierowali ruchem na najbardziej newralgicznych  skrzyżowaniach, a wszystko po to, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Marta Mróz