DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policja i Straż Miejska dbają o bezpieczeństwo wypoczywających

Od początku wakacji policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej patrolują tereny, gdzie wypoczywają wczasowicze, a wszystko po to, aby zapewnić im bezpieczeństwo w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”. Mundurowi z Tarnowa Podgórnego 25 lipca br. przeprowadzili działania prewencyjno – profilaktyczne nad Jeziorem Lusowskim, a 30 lipca policjanci z Komisariatu Policji Poznań Wilda spotkali się z dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury.

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie, bezpieczeństwo... nad wodą” funkcjonariusze Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym 25 lipca br. przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych, a 30 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań Wilda spotkali się z dziećmi z Młodzieżowego Domu Kultury. Działania na terenie poznańskiego Dębca zostały przeprowadzone we współpracy z dzielnicowym danego rejonu oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej.    

Podczas spotkań policjanci kontrolowali  teren kąpielisk pod kątem bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą oraz teren wokół jeziora z uwagą na amatorów kąpieli w miejscach niedozwolonych. Mundurowi rozmawiali z ratownikami pracującymi na plaży na temat bezpieczeństwa, ale najwięcej czasu poświęcili wypoczywającym nad jeziorem plażowiczom. Przeprowadzili również prelekcje z dziećmi, które wolny czas spędzały na zorganizowanej półkolonii, a wszystko po to, aby przekazać im wiedzę jak reagować w sytuacji niebezpiecznej. 

Funkcjonariusze przypominali o zasadach, związanych w szczególności z bezpieczną kąpielą, korzystaniem z kąpielisk strzeżonych, stosowaniu się do poleceń ratowników oraz dbania o własne mienie na plaży.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były materiały w postaci broszur informacyjnych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą”.

Marta Mróz