DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Policjantka po służbie zatrzymała sprawcę kradzieży

Data publikacji 05.07.2018

Policjantka z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce udowodniła, że policjantem jest się przez cały czas. Będąc w czasie wolnym od służby zatrzymała mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł artykuły spożywcze ze sklepu. Widząc, że sprawca ucieka z marketu, natychmiast zareagowała i zatrzymała przestępcę.

30 czerwca br. policjantka z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce, w czasie wolnym od służby robiła zakupy w sklepie spożywczym przy ul. Warszawskiej w Poznaniu. W trakcie pakowania zakupów do samochodu na parkingu zauważyła, jak ze sklepu wybiega mężczyzna, a za nim pracownik ochrony. Widząc to zdarzenie policjantka bez chwili zastanowienia pobiegła za mężczyzną. Jeszcze wtedy nie wiedziała, co się stało, a co ważniejsze, czy nie wyrządził komuś krzywdy.

Istotnym jednak było, aby dogonić mężczyznę i wyjaśnić całą sytuację. Już kilkadziesiąt metrów od sklepu mężczyzna został zatrzymany. W jego ujęciu pomógł dziewczynie jej szwagier. W momencie, gdy para obezwładniała uciekiniera, podszedł do nich pracownik ochrony, który poinformował, że mężczyzna zabrał ze sklepu produkty za które nie zapłacił. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który zabrał mężczyznę na Komisariat. 38- latek przyznał się do kradzieży. Teraz grozi mu grzywna, kara aresztu lub ograniczenia wolności. Pracownicy sklepu nie kryli zadowolenia za okazaną pomoc w ujęciu sprawcy. 

Marta Mróz