DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania poznańskiej drogówki "Telefon"

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem akcji pn: “Telefon” było zwrócenie uwagi na osoby, które nie stosują się do zakazu jego używania podczas prowadzenia pojazdów. Działania odbyły się na terenie miasta i powiatu poznańskiego.

29 czerwca br. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania pn: “Telefon”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz minimalizacja zdarzeń drogowych. Policjanci przypominali, że rozmowa przez telefon komórkowy oraz korzystanie z komunikatorów internetowych podczas jazdy, dekoncentruje kierującego i rozprasza jego uwagę.

Aby ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych spowodowanych przez nieuwagę kierowców, zajętych obsługą telefonów komórkowych, policjanci przypoimanli, jakie skutki może spowodować jazda wbrew  obowiązującym przepisom. W efekcie działań mundurowi ukarali mandatami karnymi 83 kierowców.

Policjanci przypominają, że zgodnie z taryfikatorem mandatów i punktów karnych za korzystanie podczas jazdy z telefonu, wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, grozi grzywna w wysokości 200 zł  oraz 5 punktów karnych.

Jednakże nie mandat powinien działać odstraszająco na kierowców, ale świadomość, że kilka sekund nieuwagi może kosztować czyjeś życie.

Natalia Nowak/MM