DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Działania poznańskiej drogówki na autostradzie A 2, skontrolowanych 625 kierowców

Data publikacji 13.06.2018

13 czerwca br. policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne skierowane na wyeliminowanie negatywnych zachowań kierujących pojazdami. Kontrole odbyły się na autostradzie A-2, która jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy.

Głównym celem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci przeprowadzili liczne kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami, ze szczególnym uwzględnieniem kierowców pojazdów ciężarowych.

Podczas przeprowadzonych działań policjanci z poznańskiej drogówki skontrolowali trzeźwość 625 kierujących pojazdami ciężarowymi. Jak się okazało, nie wszyscy pamiętają o tym, że po spożyciu alkoholu nie można wsiadać za kierownicę, ponieważ stanowi to niebezpieczeństwo nie tyko dla kierującego, ale również innych uczestników ruchu.

W wyniku akcji policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego, któremu zostały zatrzymane prawo jazdy, a on sam odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Policjanci zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane.   

Marta Mróz/AT