DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Podsumowanie projektu prewencyjnego "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka"

Data publikacji 12.06.2018

7 czerwca br. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji projektu prewencyjnego „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka” połączone z rozwiązaniem konkursu plastycznego pt. „Bawię się bezpiecznie”. Najlepsze i najciekawsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy współpracy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania oraz ENEA Operator Sp. zo.o od początku roku szkolnego promując zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych realizowali projekt prewencyjny „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. 7 czerwca br. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość osobiście przyjrzeć się pracy policjantów oraz zapoznać się z radiowozem policyjnym. Ponadto obejrzały również stanowisko dowodzenia Wydziału Sztab Policji KMP w Poznaniu.

Jednak najbardziej oczekiwanym momentem spotkania było wręczenie dyplomów oraz nagród dzieciom w konkursie plastycznym „Bawię się bezpiecznie”. Prace zostały wykonane różnymi technikami i nawiązywały do tematyki bezpiecznej zabawy. Spośród wszystkich prac wykonanych przez dzieci, zostało wyróżnionych łącznie 46 prac plastycznych.

Nagrody ufundowane przez partnerów projektu uroczyście wręczyli przedstawiciele z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, z firmy  ENEA Operator Sp. zo.o oraz z Wydziału Prewencji KMP w Poznaniu.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy oraz życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Małgorzata Tamborska/MM