DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i ostrożność na drogach

Data publikacji 07.06.2018

Poznańscy policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności na drogach. Szczególnie apelują o rozwagę do motocyklistów, ponieważ od początku roku policjanci odnotowali, aż 81 zdarzeń z ich udziałem.

Ciepłe i słoneczne dni sprawiły, że na drogach Poznania i powiatu poznańskiego pojawiło się wielu miłośników jazdy motocyklem. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przypominają kierującym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wzajemna tolerancja, rozwaga oraz zwiększenie ostrożności podczas trwającego sezonu motocyklowego daje gwarancję bezpieczeństwa na drodze. Najważniejsze jest, aby jazda była bezpieczna i zgodna z obowiązującymi przepisami. Policjanci potwierdzają, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest prędkość. Niedostosowanie jej do panujących warunków, czy własnych umiejętności często kończy się tragicznie.

W okresie od stycznia do maja br. poznańska drogówka odnotowała, aż 81 zdarzeń z udziałem motocyklistów. 36 osób zostało rannych, a  w jednym przypadku osoba poniosła śmierć na miejscu.

Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga od nas nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.

Aleksandra Tomczyk/MM