DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – 128 zarzutów, bo oferowała do sprzedaży rzeczy, których nie posiadała

Data publikacji 05.06.2018

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przeciwko kobiecie podejrzanej o dokonanie 128 przestępstw. Poznanianka oferowała do sprzedaży na portalach internetowych artykuły dziecięce, których nigdy nie posiadała. Policjanci udowodnili jej 128 czynów zabronionych, za które odpowie przed sądem.

Cała sytuacja miała swój początek w 2016 r. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta wystawiała do sprzedaży na portalu internetowym artykuły dziecięce, które po wpłacie należności nie trafiały w ręce kupujących.

Jak ustalili policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, kobieta działała w ten sposób około półtora roku. Za pośrednictwem Internetu fikcyjnie sprzedawała artykuły dziecięce między innymi foteliki, wózki, przyczepki rowerowe oraz biżuterię. Oferowanych przedmiotów nigdy nie posiadała. Ponadto posługiwała się fałszywymi danymi osobowymi oraz korzystała z kilku różnych kont bankowych. Łączna wartość przyjętej korzyści majątkowej przez kobietę to blisko 71 tysięcy złotych. Pieniądze, które otrzymywała stanowiły jej główne źródło utrzymania.

28-latka został zatrzymana przez Policję w maju ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w areszcie. 18 maja br. policjanci sporządzili akt oskarżenia w którym zarzuca się kobiecie popełnienie 128 oszustw. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia.

Marta Mróz