DZIAŁANIA POLICJI

KP Grunwald - Poznańscy policjanci odzyskali rowery i szukają właścicieli

Data publikacji 10.05.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali mieszkankę Grunwaldu, która jest podejrzana o to, że w ciągu jednego tygodnia ukradła trzy rowery. Policjanci odzyskali dwa jednoślady. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Jeden z rowerów trafił już w ręce szczęśliwego właściciela, drugiego szuka Policja.

6 maja br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald otrzymali informację od obywatela, który zauważył jak młoda kobieta próbuje ukraść rower, poprzez przecięcie jego zabezpieczenia. Na szczęście jej celu nie udało się osiągnąć dzięki czujności pracowników ochrony tego terenu, którzy to zauważyli i udaremnili kradzież. Po otrzymanym sygnale policjanci pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali kobietę. Kolejnym krokiem było sprawdzenie miejsca zamieszkania mieszkanki Poznania. Dzięki temu odzyskali dwa rowery.

Jak ustalili policjanci pierwszy z nich został skradziony 29 kwietnia br. z klatki schodowej budynku mieszkalnego przy ul. Lodowej w Poznaniu. Policjanci ustalili, że rower znajduje się w lombardzie i jest wystawiony do sprzedaży. Jednoślad trafił już do prawowitego właściciela. Mężczyzna nie krył zadowolenia, że po niespełna dwóch tygodniach od utraty roweru odzyskał go.

Drugi pojazd marki B’Twin został skradziony w okresie od 1 do 6 maja br. przy ul. Roosevelta w Poznaniu, w pobliżu salonu telefonii komórkowej. Policja szuka właściciela i prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają swój jednoślad. Osoby mogą się zgłaszać osobiście w Komisariacie Policji na Grunwaldzie, przy ul. Rycerskiej 2 w Poznaniu. Zdjęcia roweru znajdują się poniżej.

Jak się później okazało kobieta dokonała jeszcze jednej kradzieży roweru, tym razem z terenu Nowego Miasta. W okresie długiego weekendu majowego z terenu galerii handlowej przy ul. Krzywoustego zabrała rower tzw. "górala”, koloru czarnego z charakterystyczną ramą „z rogami”, oklejony w kilku miejscach taśmą. Osoba, której opisany rower został skradziony proszona jest o kontakt z Policją.

Zatrzymana kobieta już wcześniej była notowana za podobne przestępstwa. Teraz usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.        

Policjanci zachęcają wszystkich do znakowania rowerów w ramach
programu „Poznański rower, bezpieczny rower”. Rowery mają nadawane indywidualne numery, które pozwalają szybciej zidentyfikować ich właściciela. Ponadto zostają też wpisane do Policyjnego Rejestru Oznakowanych Rowerów.

Autor: st.sierż. Marta Mróz