DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci zatrzymali podejrzewanego o wyłudzanie kredytów i telefonów komórkowych

Data publikacji 10.05.2018

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o wyłudzanie kredytów i telefonów komórkowych na podstawie cudzych dokumentów tożsamości. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali na terenie miasta mężczyznę podejrzewanego o posługiwanie się cudzymi dokumentami tożsamości.

Funkcjonariusze interesowali się 32-latkiem od pewnego czasu. Do realizacji doszło 26 marca br., kiedy mężczyzna wsiadał do swojego samochodu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania, policjanci znaleźli 5 dowodów osobistych z jego zdjęciem i różnymi danymi osobowymi.

Istnieje podejrzenie, że mógł na podstawie tych dokumentów wyłudzać telefony komórkowe i kredyty. Dodatkowo zabezpieczyli 3 telefony komórkowe i karty bankomatowe oraz niewielkie ilości narkotyków. Po sprawdzeniu okazało się również, że 32-latek był poszukiwany do odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 275 Kodeksu Karnego i Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za które grozi do 2 lat więzienia.

Autor: podkom.Maciej Święcichowski