KMP – Policjantem jest się przez cały czas - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

KMP – Policjantem jest się przez cały czas

Data publikacji 09.05.2018

Policjant z poznańskiego Grunwaldu udowodnił, że policjantem jest się przez cały czas. 6 maja br., kiedy spędzał czas z rodziną na ul. Bukowskiej zauważył osobę, która uległa wypadkowi. Szybkość, czujność i odpowiednie podjęte działania przez dzielnicowego przyczyniły się do tego, że dziewczyna otrzymała odpowiednią opiekę.

Mł.asp. Łukasz Kaczmarek jest dzielnicowym, który pełni służbę na terenie Komisariatu Policji na Grunwaldzie od 10 lat.

6 maja br. kiedy jechał samochodem wraz ze swoimi dziećmi na ul. Bukowskiej zauważył dziewczynę, która leżała na jezdni i nie dawała oznak życia. Policjant natychmiast zareagował, zatrzymał swój pojazd i podbiegł do poszkodowanej. Był pierwszą osobą na miejscu tego zdarzenia.

Dziewczyna znajdowała się niedaleko oznakowanego przejścia dla pieszych, a tuż przed nim stał uszkodzony pojazd maki Volkswagen. Policjant przypuszczał, że doszło do potrącenia pieszej. Funkcjonariusz sprawdził jej funkcje życiowe, przykrył ją kocem termicznym oraz nawiązał kontakt z poszkodowaną. Dziewczyna była przytomna. Po chwili policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz odpowiednio zabezpieczył miejsce zdarzenia. Następnie wrócił do dziewczyny, aby cały czas utrzymywać z nią kontakt. Widząc to zdarzenie do policjanta dołączył przechodzień, który chciał pomóc i jak się okazało był ratownikiem medycznym. Mężczyźni wspólnie zaopiekowali się poszkodowaną, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Pamiętajmy, że wykonanie telefonu, czy powiadomienie w inny sposób służb odpowiedzialnych za ratowanie ludzkiego życia również jest udzieleniem pomocy. Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Autor: st.sierż. Marta Mróz