DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania "Zero Tolerancji" na Starym Mieście

Data publikacji 23.04.2018

Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Cel - zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości. Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.

W dniach 20 - 21 kwietnia br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie ścisłego centrum, a szczególnie poznańskiej starówki, działania prewencyjne pod kryptonimem „zeroTolerancji”.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Policjanci zwracali uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa.

W akcji udział wzięło 94 policjantów. Ogółem wylegitymowali 370 osób i skontrolowali 102 pojazdy, przeprowadzili 84 interwencje. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 134 mandaty karne, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 155 miejsc zagrożonych, a za popełnione przestępstwa zatrzymali 12 osób.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Autor: podkom. Patrycja Banaszak/MM