DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Rowerowa drogówka ponownie na ulicach Poznania

Data publikacji 18.04.2018

Policjanci z poznańskiej drogówki rozpoczęli sezon rowerowy ze swoimi kolegami z Holandii. Przez ostatnie dwa dni policjanci mieli doskonałą okazję wymienić się doświadczeniami, które zdobywają w codziennej służbie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełniący służbę na jednośladach wraz z początkiem wiosny wrócili na ulice Poznania. To drugi sezon policjantów z poznańskiej drogówki, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła do codziennej służby rowery. W tym roku funkcjonariusze mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem kolegów po fachu z Holandii. Policjanci z Assen to profesjonalni trenerzy patroli rowerowych, które w ich kraju traktowane są jako podstawowy środek transportu w codziennej służbie.

16 i 17 kwietnia br. na poznańskiej Malcie mundurowi cykliści sprawdzali swoje umiejętności w trakcie jazdy na jednośladach w warunkach terenowych oraz uczyli się jak szybko przemieścić się w  trudno dostępne miejsca, a także sprawnie obezwładnić przestępcę. Oprócz dynamicznych manewrów na dwóch kółkach policjanci wymienili się spostrzeżeniami na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego w swoich krajach.

W ubiegłym roku poznańska drogówka, służbę na ulicach Poznania pełniła po raz pierwszy. Wówczas policyjnych cyklistów było czterech, teraz jest ich dziewięciu, siedmiu mężczyzn i dwie kobiety. To oni na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem ruchu drogowego mieszkańców miasta, szczególnie zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: st. sierż. Marta Mróz