DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Relacja z pierwszych warsztatów Akademii Bezpiecznej Kobiety

Data publikacji 13.04.2018

Poznańscy policjanci podsumowali pierwsze warsztaty przeprowadzone w ramach projektu Akademii Bezpiecznej Kobiety. Zajęcia odbyły się 11 i 12 kwietnia br. w szkole Skoda AutoLab w Poznaniu.

11 i 12 kwietnia br. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Akademii Bezpiecznej Kobiety. Zajęcia ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa kobiet  miasta i powiatu poznańskiego.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym kobiet policjanci we współpracy z instruktorami szkoły Skoda AutoLab przeprowadzili zajęcia w trzech kategoriach:

- bezpieczeństwa osobistego,

- bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- podstaw samoobrony.

Podczas spotkania policjanci informowali uczestników o zasadach bezpieczeństwa osobistego oraz odpowiedniego zabezpieczenia mieszkania przed kradzieżą z włamaniem. Kobiety poza wiedzą teoretyczną miały niecodzinną możlliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych. Pod okiem trenera mogły przećwiczyć podstawowe chwyty obezwładniające, aby wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie kobiety sprawdziły swoje umiejetności "za kółkiem". Pod czujnym okiem instruktora testowały zachowanie się człowieka w przypadku zderzenia na drodze. Za pomocą symulatora wypadków i zderzeń mogły na własnej skórze przekonać się jakie niebezpieczeństwo wynika z nieprzestrzegania  przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy, że kobiety zainteresowane uczestnictwem w projekcie mają możliwość zarejestrowania się poprzez stronę internetową: www.abcbezpiecznejkobiety.pl

Zostały ostatnie wolne terminy. Serdecznie zapraszamy!                                                                                                          

 

Autor: mł.asp.S.Stańko/ fot.M.Kapała