DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Wspólne działania policjantów i motocyklistów

Data publikacji 12.04.2018

Wypadki z udziałem motocyklistów bardzo często kończą się tragicznie. Kierowcę motocykla nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki, czy karoseria pojazdów. W związku z tym, policjanci z poznańskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa kierujących jednośladami.

Słoneczne dni spowodowały, że na drogach pojawili się miłośnicy motocykli. Aby zadbać o ich bezpieczeństwo w miniony weekend policjanci poznańskiej drogówki wspólnie z Grupą Motocyklową ,,KRUK  przeprowadzili działania „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

Podczas akcji policjanci przypominali kierującym samochodami, aby spoglądali częściej w lusterka, ponieważ nie są jedynymi użytkownikami dróg. Mundurowi zwracali uwagę na to, że motocyklista w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazem chroni go jedynie ubranie i kask ochronny.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, a także poruszanie się z zachowaniem kultury i życzliwości. Mundurowi potwierdzają, że takie działania będą kontynuowane. 

Autor: sierż. Aleksandra Tomczyk/MM